پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

33239758 45 98+

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

   متن مصاحبه های درج شده در جراید و سایت ها 

سینما قدس اردبیل اولین سینمای شهرستانی کل کشورِ دارای سایت اینترنتی

وب سايت اطلاع رسانی سينما قدس اردبيل

تابلو اعلانات سينما قدس اردبيل

بيوگرافي هنرمندان برتر سينما به انتخاب سايت؛ (ده كارگردان برتر، ده بازيگر مرد برتر سينما، ده بازيگر برتر زن سينما)

بیوگرافی هنرمندان برتر سینما به انتخاب سایت

طراحی و راه اندازی وب سایت اینترنتی در استان اردبیل

طراحی و ساخت وب سایت در اردبیل

ویژه نامه سینمایی: پیرامون زندگی و آثار کلود شابرول

ویژه نامه سینمایی: پیرامون زندگی و آثار کلود شابرول

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

ویژه نامه سینمایی: بیوگرافی کوئنتین تارانتینو

ویژه نامه سینمایی: بیوگرافی کوئنتین تارانتینو

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

ویژه نامه سینمایی: پیرامون فیلم سینمایی «کازابلانکا»

ویژه نامه سینمایی پیرامون فیلم کازابلانکا

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

ویژه نامه سینمایی: تاریخچه جشنواره فیلم کن + عکسها

ویژه نامه سینمایی پیرامون تاریخچه جشنواره فیلم کن

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

موسیقی سایت را گوش کنید

موسيقي سايت را گوش كنيد

بازگشت به صفحه بازتاب اخبار سینما قدس در جراید

بازگشت به صفحه بازتاب اخبار سینما قدس

در اين قسمت، مصاحبه ها و گزارشات انجام گرفته با مديريت سينما قدس اردبيل، پيرامون مسائل مختلف حوزه سینماداری در مطبوعات استاني و يا سراسري، سایت های خبری و خبرگزاری ها، به اطلاع بازديدكنندگان محترم رسانده مي شود. متن مصاحبه ها در این صفحه قابل دسترس است.

   آخرين متن مندرج در مطبوعات و خبرگزاري ها:

دست اندرکاران امور سينمايي در اردبيل مي گويند: مخاطبان هنر هفتم در اردبيل از ده سال پيش به تدريج کاهش يافته اند

سينما در اردبيل مخاطب ندارد

دست اندرکاران امور سينمايي در اردبيل مي گويند: مخاطبان هنر هفتم در اردبيل از 10 سال پيش به تدريج کاهش يافته و هم اکنون سالن هاي سينما تقريباً خالي از سينما روهاست.

ايرنا نوشت: به گفته کارشناسان و دست اندرکاران امور سينمايي، علت رکود سينماها را نمي توان در يک دليل خاص خلاصه نمود، بلکه عناصر و دلايل متفاوتي دست به دست هم داده و سينماي ايران را با معضل مواجه کرده است.

سالن انتظار سینما قدس اردبیل - عکس از مرتضی طالب پور

عضو رسمي هيئت مرکزي انجمن سينماداران ايران و مدير سينما قدس اردبيل مي گويد: متأسفانه از سال 80 مخاطبين سينما روز به روز  رو به کاهش گذاشته و فروش بليط در گيشه سينماها سير نزولي به خود گرفته است. « ساسان ابي زاده» گفت: اين کاهش به حدي است که امروزه حتي در برخي از روزها مخاطبين سينما قدس اردبيل به 30 نفر هم نمي رسد.

وي ادامه مي دهد: عمده ترين و اولين عامل رکود سينماي ايران کمبود فيلم و تکراري بودن موضوع آنهاست، متأسفانه در حال حاضر سناريو و موضوع و اخيراً نام برخي فيلم هاي ساخته شده نيز شبيه هم مي باشند.
وي اضافه کرد: حتي در برخي موارد به نظر مي رسد سناريو و نام فيلم ها هم کپي شده و فقط نام قهرمانان قصه اندکي تغيير يافته است.

سینما قدس اردبیل - آپاراتخانه

اين تهيه کننده با اشاره به دومين عامل خالي شدن سالن هاي سينما بيان کرد: موسسه هاي رسانه تصويري (ويدئو کلوپ ها) نيز هم اکنون به رقيبي جدي براي سينماها تبديل شده اند. ابي زاده اضافه کرد: در سال هاي قبل از دهه 70، فيلمي که از اداره کل ارزشيابي و نظارت سينمايي مجوز اکران مي گرفت، مطابق اعتبار پروانه نمايش که دو ساله بود؛ به غير از سالن هاي سينما در هيچ جا پخش نمي شد، در حالي که از اين سال ها به بعد فيلم هاي ساخته شده پس از دريافت مجوز و يا حتي قبل از آن، وارد موسسات رسانه اي و همچنين تلويزيون (سيما) مي شوند.

به اعتقاد وي، براي رونق بخشيدن به سالن هاي سينما مهمترين کاري که بايد انجام شود، تهيه فيلم هاي متنوع با مضامين مختلف و پرمحتوا مي باشد و در اين خصوص تهيه کنندگان بايد از ساخت فيلم هاي تکراري بپرهيزند. ابي زاده معتقد است: چند سالني نمودن سينماها نيز يکي از بهترين راهکارهاي حمايت از سينماها مي باشد که در چند سال اخير در برخي از سينماهاي کشور انجام مي شود.

مدير سينما انقلاب اردبيل نيز در اين باره گفت: کاهش کيفيت فيلم ها دليل اصلي کاهش تماشاگران سينماست، به طوري که در سال هاي اخير حداقل 30 درصد از تماشاچيان سينما کاهش يافته است. بهنام شهبازي معتقد است: عرضه زود هنگام فيلم ها از شبکه هاي خانگي، مشابه بودن و يکنواختي موضوع فيلم ها نيز از دلايل عمده ديگر در پايين آمدن تعداد تماشاچيان سينما مي باشد.

وي با بيان اينکه ساختمان سينماهاي استان نيز از کيفيت پاييني برخوردارند، مي گويد: سينماهاي اردبيل بيش از 45 سال قدمت دارند و در اين مدت هيچ اقدامي در جهت کيفيت بخشي به آنها انجام نگرفته است.

در اين خصوص يک کارشناس تئاتر و سينما نيز با اشاره به ذائقه تماشاچيان براي تماشاي فيلم هاي جذاب مي گويد: براي اينکه فيلمي مخاطب داشته باشد توجه به دو نکته جذابيت و محتواي مناسب و با کيفيت، ضروري به نظر مي رسد.

«توحيد معصومي» مي افزايد: متأسفانه در سال هاي اخير در ساخت فيلم ها فقط بحث جذاب سازي بدون درنظر گرفتن محتوا، با جديت دنبال و از موضوعات بديع و اصيل دور مي شود. وي با بيان اينکه کيفيت سالن هاي سينما و تثبيت سينماها به عنوان يک فضاي فرهنگي در جامعه نيز باعث افزايش تماشاچيان سينما خواهد شد، معتقد است: متأسفانه در اين موارد نيز با توجه به رسيدگي اندک به سالن هاي سينما و عدم اهميت به مديريت سينما، افت تماشاچي بيش از پيش افزايش يافته است.

مشکلات سينما در استان اردبيل به مرکز اين استان مربوط نمي شود و ديگر شهرستان هاي استان به مراتب در اين زمينه داراي مشکلات زيادي نيز مي باشند. در شهرستان پارس آباد تنها سينماي اين شهر از سالها پيش تعطيل شده و شهرستان هاي نمين، نير، خلخال، بيله سوار، سرعين، کوثر، گرمي و بيله سوار نيز فاقد سينما مي باشند.

منبع: ایرنا | تاریخ انتشار:  11 آبان ماه 1389

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 23 دی ماه 1391

اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.

 مدیر وبسایت / مشاوره برای طراحی سایت: 2644 834 0910

صفحه نخست | آرشیو سالیانه اکران فیلمها | يادداشتهاي سينمايي | تحليل فيلمهاي سينماي ايران | بيوگرافي هنرمندان | ويژه نامه سينمايي | گالري عكس | موسيقي فيلم | پيوندها | جستجو

وبسایت اردبیل سینما | ویدئوها | کانال تلگرام سینما | بازتاب اخبار سینما قدس در جراید | آخرين تحولات | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما

   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد. کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی خواهد داشت. 

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. این سایت، اولین وبسایت سینمایی استان اردبیل می باشد.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir