پایگاه رسمی سینما قدس اردبیل

  سينما قدس اردبيل، اولين و با سابقه ترين سينمايِ مجهز به سايت اينترنتيِ شهرستانيِ كلِ کشور

33239758 45 98+

سینما قدس اردبیل در اینستاگرام کانال سینماقدس اردبیل در آپارات

تلگرام سینما قدس اردبیل

صفحه فیس بوکِ سینما قدس اردبیل

 

   متن مصاحبه های درج شده در جراید و سایت ها 

سینما قدس اردبیل اولین سینمای شهرستانی کل کشورِ دارای سایت اینترنتی

وب سايت اطلاع رسانی سينما قدس اردبيل

تابلو اعلانات سينما قدس اردبيل

بيوگرافي هنرمندان برتر سينما به انتخاب سايت؛ (ده كارگردان برتر، ده بازيگر مرد برتر سينما، ده بازيگر برتر زن سينما)

بیوگرافی هنرمندان برتر سینما به انتخاب سایت

طراحی و راه اندازی وب سایت اینترنتی در استان اردبیل

طراحی و ساخت وب سایت در اردبیل

ویژه نامه سینمایی: بیوگرافی کوئنتین تارانتینو

ویژه نامه سینمایی: بیوگرافی کوئنتین تارانتینو

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

ویژه نامه سینمایی: پیرامون فیلم سینمایی «کازابلانکا»

ویژه نامه سینمایی پیرامون فیلم کازابلانکا

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

ویژه نامه سینمایی: پیرامون فیلم سینمایی درباره اِلی...

ویژه نامه سینمایی: پیرامون فیلم سینمایی درباره اِلی

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

ویژه نامه سینمایی: بیوگرافی و معرفی آثار داریوش خنجی

ویژه نامه سینمایی پیرامون زندگی و آثار داریوش خنجی

برای دیدن ویژه نامه اینجا را کلیک کنید

موسیقی سایت را گوش کنید

موسيقي سايت را گوش كنيد

بازگشت به صفحه بازتاب اخبار سینما قدس در جراید

بازگشت به صفحه بازتاب اخبار سینما قدس

در اين قسمت، مصاحبه ها و گزارشات انجام گرفته با مديريت سينما قدس اردبيل، پيرامون مسائل مختلف حوزه سینماداری در مطبوعات استاني و يا سراسري، سایت های خبری و خبرگزاری ها، به اطلاع بازديدكنندگان محترم رسانده مي شود. متن مصاحبه ها در این صفحه قابل دسترس است.

   آخرين متن مندرج در مطبوعات و خبرگزاري ها:

ابی زاده: در شهرستانها چون مخاطب کمتری نسبت به تهران وجود دارد؛ مشکلات سینماداران نیز بیشتر است

خاموشی سراسری در سینماهای ایران

محمد قاصد اشرفی، رئیس هیئت مدیره انجمن سینماداران به تهران ‌امروز گفت: سینماداران به خاطر عدم استقبال از فیلم‌ها و هزینه‌ های سرسام آور و جاری سینما قادر به تأمین این هزینه‌ ها نیستند به همین دلیل از دولت و ارشاد خواسته‌ایم به سالن‌ های سینما کمک کنند.

مهندس ساسان ابی زاده - مالک سینما قدس اردبیل

چراغ‌ های سینمای ایران در حال خاموشی کامل است. این هشداری است که حبیب کاوش، سخنگوی شورای صنفی نمایش داده و گفته است اگر دولت و مجلس به کمک سینما نیایند به زودی شاهد تعطیلی سینماهای سراسر کشور خواهیم بود. کاوش دلیل این معضل را چنین بیان کرده است: «اعضای انجمن سینماداران به تازگی نامه‌ای را به ریاست سازمان سینمایی فرستاده مبنی ‌بر اینکه به دلیل شرایط بد اقتصادی سینماها دیگر فیلم اکران نمی‌کنند. آنها تأکید کرده‌اند بعد از پایان اکران چهار فیلم جدید که از 8 آذر ماه روی پرده خواهند رفت، با ادامه این وضعیت دیگر هیچ فیلمی نمایش نمی‌دهند.» کاوش در ادامه صحبت ‌های خود گفته است: «ما نیز این موضوع را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که وضعیت سینماداران به هیچ ‌وجه مناسب نیست و با توجه به این موضوع آنها نمی‌توانند هزینه‌ های سالن را تأمین کنند. در نتیجه موافقت کردیم و به همین دلیل در شورا هیچ پروانه نمایش جدیدی برای آنها صادر نکردیم.»

حبیب کاوش، سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره وضعیت جشنواره فجر امسال نیز هشدار داده و گفته است: «امیدوارم کمیسیون فرهنگی و دولت برای برطرف شدن این مشکل حمایت‌ های لازم را انجام دهند. چون در غیر این صورت، هیچ سالن سینمایی نخواهیم داشت و جشنواره فجر امسال بدون سالن نمایش می‌ماند.»

کاوش همچنین درباره حضورش در جلسه‌ ای که اتحادیه تهیه ‌کنندگان با وزیر ارشاد داشته صحبت کرده و گفته است: «ما در این جلسه درباره قاچاق سی‌ دی‌ های سینمایی، وضعیت نامناسب شبکه نمایش خانگی و پروانه ساخت فیلم ‌ها صحبت کردیم. وزیر نیز تأکید کرد که به این مسائل در اسرع وقت رسیدگی می‌کند.»

در همین زمینه «محمد قاصد اشرفی» رئیس هیئت مدیره انجمن سینماداران به تهران امروز گفت: سینماداران به خاطر عدم استقبال از فیلم‌ها و هزینه‌ های سرسام آور و جاری سینما قادر به تأمین این هزینه‌ ها نیستند به همین دلیل از دولت و ارشاد خواسته‌ایم به سالن‌ های سینما کمک کنند. اشرفی بیان کرد: ما مدت‌ هاست درخواست‌ های خود را اعلام کرده‌ایم و منتظریم سازمان سینمایی به خواسته‌ های ما پاسخ دهد. اشرفی گفت: ما پاسخ ‌خواسته‌های خود را از دولت می‌خواهیم، چون هزینه‌ها را دولت به ما تحمیل کرده است. محمد قاصد اشرفی افزود: ما در شرایطی هستیم که حتی نمی‌توانیم بیمه کارمندان خود را تأمین کنیم. اشرفی با بیان اینکه در سی سال گذشته کمکی به سینماداران نشده، درباره کیفیت سالن‌ های سینما گفت:‌ سالن‌ های خوبی داریم و حدود 90 درصد از سینماهای تهران به خصوص پردیس‌ های سینمایی کیفیت بالایی دارند و مشکل پیش آمده به خاطر کیفیت سالن‌های سینمایی نیست، این در حالی است که سینماداران در قبال هزینه‌ هایی که برای ساخت، حفظ و نگهداری سینما متحمل شده‌اند، پاسخ و کمکی دریافت نکرده‌اند.

«ساسان ابی ‌زاده» مالک سینما قدس اردبیل و عضو هیئت مدیره انجمن سینماداران درباره وضعیت سینماهای شهرستان به تهران امروز گفت: در شهرستانها چون مخاطب کمتری نسبت به تهران وجود دارد با معضل بیشتری در زمینه هزینه‌ های جاری سینما مواجه هستیم.

ابی زاده در ادامه افزود: خوراک سینما فیلم است و سینماداری که هزینه‌ های زیادی را صرف ساخت و نگهداری سینما می‌کند باید فیلم خوب وجود داشته باشد تا بتواند هزینه‌ های خودش را در بیاورد. این در حالی است که نه تنها فیلم ‌های مخاطب ‌پسند و خوبی تولید نمی‌شود بلکه از سینماداران حمایتی هم نمی‌شود. ابی‌زاده بیان کرد: حدود سه چهار سالی است که حمایت ‌هایی که از سینما می‌شد قطع شده است، پیش از این اگر بیست هزار تومان هزینه برق می‌شد اکنون باید 800 هزار تومان پرداخت کنیم. مالک سینما قدس اردبیل اظهار داشت: تنها راه‌ حل این موضوع حمایت‌ های دولتی است و دولت همان طور که از فیلمسازان و تهیه‌کنندگان حمایت می‌کند باید از سینماداران حمایت کند. وی همچنین اظهار داشت: دولت حمایتی که از سینماداران در زمینه بازسازی سینما می‌کند را مشروط کرده و سینمادار باید ابتدا پنجاه درصد هزینه را قبول کند در حالی ‌که برای فیلمسازان چنین شرطی را نگذاشته است.

در این باره همچنین «مهرآسا» یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره انجمن سینماداران و مالک سینما کیهان شهرستان دورود به تهران امروز گفت: سینماهای ما و به شکلی وی‍ژه سینماهای خصوصی در شرایط بحرانی به سر می‌برند. وی با ذکر این نکته که سینماداران در این میان مظلوم واقع شده‌اند گفت: انجمن سینماداران تاکنون مکاتبات زیادی با وزارت ارشاد انجام داده است، اما تا به حال کسی به این موضوع توجهی نداشته و پاسخی دریافت نکرده‌ایم. برنامه ارشاد هم در این زمینه مشخص نیست. مالک سینما کیهان دورود اظهار داشت: به خاطر مشکلاتی که برای اکران فیلم ‌ها در سینما به وجود آمده فروش سینما به شکل قابل توجهی کم شده و ما حتی نتوانسته ‌ایم هزینه‌ های جاری ‌مان را بپردازیم. از طرفی هزینه‌ های آب و برق و گاز و عوارض شهرداری بر سینما تحمیل می‌شود و سینمادار باید درصدی از فروش خود را به شهرداری و سازمان مالیات پرداخت کند. ضمن اینکه سال به سال بر این هزینه ‌ها افزوده می‌شود که این بار سنگینی بردوش سینماست. این عضو هیئت مدیره انجمن سینماداران درباره بیانیه انجمن به ارشاد هم توضیح داد و گفت:‌ در این بیانیه ما خواسته‌ های خود را مطرح کردیم تا همان گونه که دولت و وزارت ارشاد به فیلمسازان کمک می‌کنند و آنها را حمایت می‌کنند از سینماداران نیز حمایت کنند. مهرآسا موارد حمایتی درخواستی سینماداران را موارد زیر برشمرد: اختصاص سوبسید نقدی به ازای هر تماشاچی برای مواقعی که سالن‌های سینما خالی است که میزان این مبلغ به تعداد سالن ‌های سینما و گنجایش سینما ربط دارد، حذف مالیات و عوارض بر سینما و تقبل بخشی از هزینه‌ های نگهداری سینما. در بیانیه انجمن سینماداران که 23 آبان امسال منتشر شده آمده: «از این تاریخ به بعد از انعقاد قرارداد با کلیه دفاتر پخش به‌ خاطر پرداخت عوارض و مالیات‌ های غیر منصفانه که به سینماها تحمیل شده معذوریم و چنانچه تا مدت 15 روز تدابیر و تصمیماتی جهت رفع مشکلات زیادی که گریبانگیر سینماداران شده اتخاد نشود به ناچار کل سینماهای کشور به خصوص سینماهای بخش خصوصی یکجا تعطیل خواهند شد.»

منبع: سایت خبری امروزی ها | کد مطلب: 7191 | 7 آذر 1391

آماده سازي سند: مدير سايت سينما قدس اردبيل | 23 دی ماه 1391

اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.

 مدیر وبسایت / مشاوره برای طراحی سایت: 2644 834 0910

صفحه نخست | آرشیو سالیانه اکران فیلمها | يادداشتهاي سينمايي | تحليل فيلمهاي سينماي ايران | بيوگرافي هنرمندان | ويژه نامه سينمايي | گالري عكس | موسيقي فيلم | پيوندها | جستجو

وبسایت اردبیل سینما | ویدئوها | کانال تلگرام سینما | بازتاب اخبار سینما قدس در جراید | آخرين تحولات | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما

   Copyrights All Right Reserved © | كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق و مربوط به سينما قدس اردبيل مي باشد. کپی برداری از مطالب این سایت پیگرد قانونی خواهد داشت. 

  تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. اولین وبسایت سینمایی استان اردبیل می باشد.

  طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه توليد محتواي «دسته جدا» - abandApart.ir